Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > VÝJEZD ŽÁKOVSKÉHO PARLAMENTU

VÝJEZD ŽÁKOVSKÉHO PARLAMENTU      V letošním školním roce jsme z projektu Škola v pohodě naplánovali čtyři vzdělávací akce pro členy žákovského parlamentu. Cílem těchto několikahodinových setkání je naučit žáky spolupracovat, přijímat zodpovědnost za svou práci, nebát se prezentovat své názory ve své třídě a před ostatními členy parlamentu, všímat si dění kolem sebe, pomáhat vytvářet bezpečné klima třídy a školy. Vše pod vedením zkušeného lektora.

     První akce proběhla v pondělí 16.10., byl to celodenní výlet do Kopřivnice. Žáci se během 20 různě dlouhých aktivit postupně seznamovali a následně aktivně zapojovali do efektivní spolupráce. Prošli část Lašské naučné stezky, zahráli si hru Hrady u zříceniny hradu Šostýn, navštívili Raškovu vyhlídku a užili si nádherný výhled na masiv Červeného kamene a část města Štramberk. Během polední přestávky se ohřáli v Hájence Radamok (Rada dětí a mládeže Moravskoslezského kraje) a s chutí snědli objednanou pizzu. Odpoledne pokračovaly hry zaměřené na rozvoj sociálních dovedností (komunikace, improvizace, empatie, týmová spolupráce). Hezké odpoledne zakončili u ohně při opékání špekáčků. Cestou domů zhodnotili celou akci a  dostali úkol, napsat zprávu o tomto setkání  na webové stránky naší školy.

Mgr. L. Ptáková

Hodnocení "PARLAMENŤÁKŮ"

Dne 16.10. jsme jeli s parlamentem na výlet vlakem do Kopřivnice. Když jsme tam přijeli, čekal na nás pan lektor, který nás provázel celým výletem a připravil si pro nás spoustu zajímavých her a míst. Jednou z nich byla hra Hrady, která mě bavila. Když jsme tuto hru dohráli, šli jsme se podívat na zříceninu hradu. To místo, kam nás pan lektor vzal, byla rozhledna a ta se mi strašně moc líbila.  Potom jsme šli do hájovny, kde jsme si dali horký čaj a pizzu. Když jsme se najedli, šli jsme na kopec hrát další hry.

Jednou z her bylo třeba šermování nebo disky nebo elektřina, tyhle hry byly fajn. Následně jsme šli zase k hájovně a opékali jsme si buřty. Potom jsme se ještě vyfotili u hájovny a spěchali na vlak.

Co se mi nejvíce líbilo na tomhle výletě? Že jsem poznala zase nějaké nové místo, lidi a hry.

                                                                                                                             Kateřina Kantorová, 8.A

 

V pondělí 16.10. se všichni členové parlamentu zúčastnili výletu do Kopřivnice. Sraz byl v 7.20 na nádraží v Bohumíně. Vlakem a motoráčkem jsme se dopravili do Kopřivnice. Z nádraží celá naše skupina pokračovala k okraji lesa, kde jsme hráli různé hry. Dál jsme šlapali do kopce ke zřícenině hradu Šostýn a pak dále k Raškově vyhlídce, odkud byl hezký výhled do okolí. Pokračovali jsme dále k chatě u Janíkova sedla. Odpočinuli jsme si a snědli objednanou pizzu. Po odpočinku byly soutěže mezi týmy, skupinkami a jednotlivci. Ještě jsme si opékali špekáčky a vraceli se na nádraží. Zpátky jsme dorazili v pořádku kolem 19 hodiny. Výlet byl super a užil jsem si to.                                                                                                                                                                                                                                                                                                           Radim Hanusek, 7.B