Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > EXKURZE ZA HASIČI DO KARVINÉ

EXKURZE ZA HASIČI DO KARVINÉVe čtvrtek 19.10. vyrazili žáci 2.A velmi zvesela místo do lavic na vlakové nádraží v Bohumíně. Cílem bylo přepravit se do našeho okresního města. Do odjezdu vlaku jsme stihli poznat vstupní halu, ukázali jsme si i příchod k vlakům a jednotlivá nástupiště, snažili jsme se vyhledávat informace na odjezdové tabuli. Měli jsme i to štěstí, že kolem projíždělo několik vlakových souprav různých přepravních společností.

Cesta vlakem utekla velmi rychle, vždyť jsme jeli pouze 3 zastávky, ale i tak jsme cestou viděli spoustu zajímavostí. Nejvíce nás ovšem zaujaly obrovské komíny elektrárny v Dětmarovicích. Ještě že nám ve vlaku hlásili následující stanice, takže jsme se včas připravili k výstupu.

V Karviné na nás čekali hasiči Centrálního záchranného sboru Moravskoslezského kraje. Hodina s nimi opět uběhla jako voda. A zážitky? Mohli jsme si vyzkoušet výstroj každého hasiče, posadit se do opravdového hasičského auta, prohlédnout si i další techniku, proběhly závody v motání požární hadice… A co nás zaujalo nejvíce? Hasičská tyč. Dokonce když nám jeden hasič předvedl, jak po ní svižně jezdí, hned někoho napadlo, že by ji chtěl i ve škole.

Zpátky do Bohumína nás opět vezl dvoupodlažní City Elefant, tak jsme vyzkoušeli pro změnu cestování v horním podlaží.

Do školy jsme se vrátili plni dojmů. Na památku zajímavě prožitého školního dne jsme si pak odnášeli domů dětskou jízdenku, pastelky a Elfíkovy omalovánky s kvízy.

Mgr. K. Fulnečková