Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Projekty > Název projektu: Šance pro každého žáka

Název projektu: Šance pro každého žákaDatum konání:
1.9.2016
Datum ukončení:
31.8.2018

Šance pro každého žáka

Číslo projektu: 

CZ.02.3.61/0.0/0.0/16_012/0000595

Žadatel: 

Vysočina Education

Partner projektu: 

Společnost pro kvalitu školy, z. s.

Cíl: 

Vytváření podmínek pro kvalitnější podporu žáků se speciálními vzdělávacími potřebami v Kraji Vysočina a v Moravskoslezském kraji, rozvoj jejich sociálních a občanských kompetencí a zvyšování motivace pro studium technických oborů SŠ bez maturitní zkoušky prostřednictvím extrakurikulárních aktivit doplněných akčním výzkumem.

Aktivity:

  1. Řemeslo nás baví - rozvoj manuální zručnosti, budování pracovních návyků ve spojení s rozvojem podnikatelských dovedností žáků ZŠ se zaměřením na žáky ze socioekonomicky znevýhodněného prostředí formou kroužků.
  2. Škola jako centrum komunity - podpora sociálních a občanských kompetencí žáků, zvýšení jejich zájmu o aktuální společenská a politická témata především lokálně a komunitně zaměřená + spolupráce, komunikace a setkávání s lokálními aktéry.
  3. Akční výzkum - doplňuje předchozí aktivity o výzkum, jehož cílem bude porovnání a zefektivnění forem, metod práce pro zvýšení motivace žáků pro studium technických a přírodovědných oborů a pro zvýšení občanských kompetencí prostřednictvím zapojení učitelů ZŠ.

Zapojené školy:

Kraj Vysočina - 6 ZŠ a 3 SŠ - vzájemná spolupráce

Moravskoslezský kraj - 7 ZŠ a 4 SŠ - vzájemná spolupráce

Doba realizace:

1.9.2016 - 31.8.2018